Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Ford ve Frankfurtu: Nové STíhačky přicházejí

Aleš Jungmann
Diskuze (4)
Ford ukázal tři novinky – jeden koncept, jeden téměř sériový model a jeden model mířící do výroby. Plus litrový tříválec ve Focusu jako bonus navíc.

Začněme tím nejžhavějším, tedy sériovou podobou Fordu Focus ST. Ten se bude v Evropě prodávat jako pětidveřový hatchback i jako kombi. Pod kapotou je v aktuální generaci dvoulitrový přeplňovaný čtyřválec EcoBoost o výkonu 184 kW, nahrazující přeplňovaný pětiválec o objemu 2,5 litru.

Druhým, nicméně tentokráte skorosériovým modelem z rodiny ST je Fiesta ST. Ta je automobilkou sice označována za koncept, je však téměř jisté, že sériový model se bude od toho vystaveného lišit maximálně v několika detailech. Pod kapotou Fiesty je taktéž benzinový EcoBoost, zde však s objemem 1,6 litru a výkonem 132 kW.

Milovníky elegantních čtyřdveřových automobilů se splývavou zádí potěší koncept Evos. Fastback dlouhý 4,5 metru ukazuje nový globální designový směr automobilky Ford jakož i nové možnosti moderních multimediálních systémů.

A nakonec dobrá zpráva pro šetrné motoristy. Nejmenší motor rodiny EcoBoost, tříválec o objemu jeden litr a výkonu 74 kW, se totiž oficiálně stěhuje i pod kapotu modelu Focus. Později se tato jednotka dostane i do řady C-MAX a nakonec také do očekávaného modelu Ford B-MAX.
FordAleš Jungmann
Diskuze (4)
Avatar - white label
25. 9. 2011 00:01
Re: Fiesta ST
Tak ten předek z Fiesty WRC bych na Fiestu ST naopak raději neaplikoval.
Golf Variant je nesmyls od začátku (už od třetí generace Golfu), kombi od VW v nižší střední mělo být variantou vycházející ze sedanu - Vento/Bora/Jetta.
Focus III kombi nevypadá zle, ale na variantu ST má designově hodně těžkopádnou zadná partii, to taková Octavie II (zvlášť před face) byla/je pro verzi "VRS" designově (o poznání) přijatelnější...
Mě design Fiesty ST hodně příjemně překvapil a z designu Focusu III hb se žádný zázrak nedal čekat ani u jeho varianty ST.
24. 9. 2011 23:14
Re: Fiesta ST
Mně ten předek z Focusu ST na Fiestě moc nesedí. Kdyby ho udělali ve stylu WRC, tak by vypadala mnohem líp [odkaz]

Nad kombíkem Focusu ST bych neváhal (co na to Variant? >:-[] ), Fiesta zklamání a o hatchbacku Focusu ST se radši vůbec nezmiňuju...
Avatar - white label
24. 9. 2011 22:30
Fiesta ST
Design nové Fiesty ST se fakt povedl skvěle, ovšem zvlášť vedle ní působí design Focusu ST minimálně rozpačitě...
24. 9. 2011 15:30
komu zvoní hrana......?
Octavii.v této třídě je výběr pouze ze dvou modelu v provedení combi a výkonem okolo cca. 200 kobyl.Octavie RS a nový Focus ST.osobně potřebovat combi,nic bych neřešil,mít 250 konového bestiálního stěhováka,no prostě paráda..... :yes: :yes: :yes: