Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nová elektrická SUV značek Ford a Lincoln přijedou do tří let

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 21. 8. 2019 • 00:53
39
Zobrazit náhledy (39)
Díky velkému rozsahu osmistupňové převodovky se spotřeba drží na solidních hodnotách v průměru pod 8 litry. Klimatizace se ovládá tlačítky jen částečně, distribuci vzduchu lze upravovat jen displeji Multimediální systém Sync3 funguje solidně, v edge mu však chybí kapacitní displej. Ford Edge Ford Edge Edge v současnosti nabízí parkovací asistent už v základní výbavě Edge nabízí řadu schránek, velmi praktická je ta na vrchu palubní desky Přední opěradla jsou sice plošší, ale výbornou oporou zad potěší při dlouhých jízdách. Ford Edge Za volantem se sedí velmi pohodlně a loketní opěrka, byť nepolohovatelná, je v ideální výšce. Všimněte si drobné schránky za středovým panelem. Vzadu oceníte hodně místa pro hlavu, před koleny ho nadbytek není. Překvapivě použitelné je i prostřední místo a nechybí zde ani 230V zásuvka. Ford Edge Ford Edge Ford Edge Ford Edge Edge nemá prudké změny směru zrovna v oblibě, přesto se s vyhýbacím manévrem popral se ctí. Nedotáčivost není nijak extrémní a dobře naladěná stabilizace dokáže vůz dostatečně přibrzdit, abyste se udrželi v požadovaném směru. Ford Edge Ford Edge Ford Edge Ford Edge Ford Edge Ford Edge Kufr edge je kvalitně čalouněn a potěší velkou šířkou, je však mělčí. Ford Edge Pod podlahou se nachází dojezdové kolo. Ford Edge Roleta nemá vedení v kolejnicích a zajišťování je krkolomné. Ještě více vadí, že koliduje s vyklopenými háčky, které jí v pohybu překáží. Toto se opravdu nepovedlo. Dvoulitr ve fordu je kultivovaný, automat řadí plynule, ale pohonné ústrojí si dává se vším trochu načas. V kombinaci se značnou hmotností není dynamika nijak oslnivá a nad 170 km/h už edge zrychluje hodně vlažně. Pneumatiky v testu: Nokian WR SUV 4 255/45 R20 Ford Edge Ford Edge Ford Edge Páté dveře jsou hodně mohutné a vyklápí se nízko, jen do 184 cm.

Ford plánuje, že do konce roku 2023 uvede na trh šestnáct elektrifikovaných modelů a podle nejnovějších zpráv mají být dva z nich SUV, odpovídající svou velikostí aktuálním modelům Ford Edge a Lincoln Nautilus.

Ford v současnosti stále více pozornosti věnuje SUV a crossoverům. Zároveň pak sází i na rozsáhlou elektrifikaci svých modelů, které hodlá nabízet s hybridními i čistě elektrickými pohonnými systémy.

Dokonale to ostatně demonstrují letošní novinky této značky v podobě nového crossoveru Puma, nové generace modelu Kuga a velkého plug-in hybridu Explorer. Mezi poměrně netrpělivě očekávané novinky značky Ford s elektrickým pohonem patří ohlašený crossover, který má být inspirován modelovou řadou Mustang.

Vedle zmíněných modelů pak mají být podle informací, které zveřejnil magazín Automotive News, pro modelový rok 2023 připravena SUV s elektrickým pohonem, která nesou kódové označení CDX746 a CDX747. Výroba těchto modelů má probíhat v severoamerickém závodě Flat Rock a údajně se počítá s roční produkcí až kolem 65.000 vozů.

Podle neoficiálních zdrojů přímo z automobilky mají být nová elektrická SUV svou velikostí odpovídat dnešním sesterským modelům Ford Edge a Lincoln Nautilus, jejichž aktuální generace byly uvedeny pro modelový rok 2015, resp. 2016. Bližší informace ohledně vzhledu či dokonce techniky a výkonů těchto nových elektromobilů prozatím nejsou k dispozici.  

Zdroj: Automotive News

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud