Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Oživí Porsche legendu Le Mans? Patenty naznačují, že ano

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 11. 2. 2021 • 06:00
20
Zobrazit náhledy (20)
Oživí Porsche legendu Le Mans? Patenty naznačují, že ano Porsche Le Mans Porsche Le Mans Porsche Le Mans Porsche Le Mans Porsche Le Mans Porsche Le Mans Porsche Le Mans Porsche Le Mans Porsche Le Mans Porsche Le Mans Porsche Le Mans Porsche Le Mans Porsche Le Mans Porsche Le Mans

Stuttgartská automobilka si u příslušných úřadů nechala patentovat některá řešení, která naznačují příjezd nového modelu s retro nádechem.

Pamatujete, jak nám automobilka Porsche před pár měsíci ukázala několik působivých konceptů, které si několik let pečlivě střežila pod pokličkou? Teď se zdá, že minimálně v jednom případě by nemuselo zůstat jen u pouhého prototypu.

Jedním z poodhalených automobilů bylo Porsche Le Mans Living Legend, které za zavřenými branami automobilky vzniklo před pěti lety. Jde o vůz, který vzdává hold Porsche 550 Coupe, s nímž stuttgartská značka roku 1953 naskočila do slavného závodu 24 hodin Le Mans a v dané třídě zvítězila. Unikátní koncept se vyznačoval například zadní kapotáží otevíratelnou v opačném směru či dveřmi ve stylu motýlích křídel.

A podobné designové prvky a technická řešení jsou zachycena také na patentech, které si Porsche před nějakým časem nechalo zapsat u Úřadu Evropské unie pro duševní vlastnictví. Vůz se zkratkou LMLL by se tak po pěti letech od vzniku konceptu mohl dočkat sériové podoby, i když - jak naznačují přiložené fotografie, do puntíku shodné oba vozy nejsou.

Porsche tehdy nesdělilo bližší technické specifikace, ale naznačilo, že koncept by poháněl osmiválec se skvělým zvukovým projevem. S přehnanou radostí z příjezdu nového sporťáku bychom ale zatím šetřili. Zaregistrování vybraných patentů u příslušných úřadů ještě nutně neznamená, že se Porsche skutečně rozhodne pro sériovou produkci.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud