Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Škoda Rapid Spaceback získala uznávanou cenu Red Dot za design

Ondřej Chamilla Ondřej Chamilla 10. 4. 2014 • 05:57
27
235
Zobrazit náhledy (27)
Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid
Porotci renomované designérské ankety Red Dot Design Award, která je jedna z nejuznávanějších v oblasti produktového designu, se rozhodli letošní ocenění udělit Škodě Rapid Spaceback.

Již sedm vozů značky Škoda získalo ocenění za produktový design Red Dot. Poslední z nich, Rapid Spaceback, plynule navazuje na stejný úspěch klasického Rapidu z minulého roku. Čtyřicetičlenná porota složená z odborníků z celého světa ocenila nejen modernost designu, ale i svěží vzhled auta s jasnými a precizními liniemi.

Při zkoumání vozu brali porotci ohled nejen na stupeň inovace, funkčnost, ergonomii a životnost, ale v úvahu přicházela i kritéria jako je jasná identifikace či ohleduplnost k životnímu prostředí. Konkurence přitom byla veliká a nehodnotily se pouze automobily. Do soutěže se totiž přihlásilo 1816 výrobců, designérů a architektů z celého světa se 4815 návrhy.

„Velice nás těší, že je výrazný a nezaměnitelný vzhled modelů značky Škoda tak úspěšný. Cena Red Dot je pro designéry totéž, co Oscar pro filmaře,“ vyjádřil se k ocenění šéfdesignér značky Jozef Kabaň.

Rapid Spaceback však nebyl jediným oceněným vozem domácí automobilky. Čestné uznání za mimořádně zdařilé řešení detailů putovalo k Octavii RS. Přitom již minulý rok dosáhla na stejné uznání také běžná verze Škody Octavia. Historicky první ocenění Red Dot pro českého výrobce získala již v roce 2006 Octavia Combi, kterou následovala následující rok Škoda Roomster. O dvanáct měsíců později se ceny dočkala také Fabia a nejúspěšnějším ročníkem vůbec byl 2010, kdy byl oceněn jak Superb Combi, tak SUV Yeti.

Související články

Témata
23. 6. 2014 13:34
Re: Červená bodka
Zřejmě to posledně bylo jiné kolo soutěže...
23. 6. 2014 13:32
Re: ocenění
Že by multifunkční "simply clever" řešení?
...
Tak jsem na to kouknul a moc mi ji to nepřipomíná.
I když co já vlastně vím, jak může umělá vypadat...
23. 6. 2014 13:28
Re: Gratulace
Hyundai zase nějaký RedDot dostal tuším vloni. :-)
Avatar - Francuz
11. 4. 2014 13:50
Re: Nový pisálek, stejné praktiky
Auto.cz by malo vymenit smajliky, trom jedincom sa nepacia .
Avatar - Enthusiastic.driver
11. 4. 2014 08:02
Re: AUTOR ČLÁNKU
Kamil bude dobrý. Sice o tu variabilitu mám stejnou obavu jako ty, ale třeba překvapí... a jednou z něho vyroste český Chamomills Harris :-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku