Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Volkswagen Sharan

Sharan je sedmimístný minivan vyráběný německým koncernem Volkswagen Group v závodě AutoEuropa v portugalském městě Palmela, a to ve dvou generacích od roku 1995 do roku 2022. Sdílí platformu se Seatem Alhambra a v první generaci také s Fordem Galaxy. Všechny Sharany jsou poměrně velké a těžké vozy, proto počítejte s větším opotřebením podvozku a brzd. Nabízely se i s pohonem všech kol 4Motion.

Volkswagen Sharan 1. gen. (Typ 7M, 1995-2010): První generace velkého MPV vydržela ve výrobě dlouhých 15 let. Technika je z většiny sdílená s Fordem Galaxy, ten však dostal nástupce již v roce 2006. Ideální motor je 1.9 TDI s výkonem 85 či 96 kW a splňující normu Euro 4. Je spolehlivý a servisně nenáročný. Pozdější 2.0 TDI využívají vyvažovací hřídele, které často negativně ovlivní činnost olejového čerpadla, což mívá další následky. Na krátké trasy lze doporučit i benzinový 1.8 T.

Volkswagen Sharan 2. gen. (Typ 7N, 2010-2022): I druhá generace Sharanu se vyráběla dlouho, celých 12 let. I dnes vypadá moderně a drží si hodnotu. Co se týče motorů, nedoporučujeme žádný z benzinových, jsou zkrátka nespolehlivé a neúsporné. Naopak dobrou službu udělá 2.0 TDI v obou výkonových verzích. Rozvody jsou řešeny řemenem, výrobce předepisuje jeho výměnu při 210 tis. km. Diesely mají vždy filtr pevných částic i AdBlue a právě tyto systémy mohou být poruchové. Jinak je Sharan II poměrně spolehlivý.

Testy

Novinky

Další články

Ostatní