Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Američané hodnotili nové infotainmenty, premianti možná překvapí

Ondřej Mára Ondřej Mára 16. 11. 2021 • 18:59
49
18
Zobrazit náhledy (49)
BMW 430i Gran Coupé BMW 430i Gran Coupé BMW 430i Gran Coupé BMW 430i Gran Coupé BMW 430i Gran Coupé BMW 430i Gran Coupé BMW 430i Gran Coupé BMW 430i Gran Coupé BMW 430i Gran Coupé Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Chevrolet Corvette Stingray Chevrolet Corvette Stingray Chevrolet Corvette Stingray Chevrolet Corvette Stingray Chevrolet Corvette Stingray Chevrolet Corvette Stingray Chevrolet Corvette Stingray Chevrolet Corvette Stingray Chevrolet Corvette Stingray Chevrolet Corvette Stingray Chevrolet Corvette Stingray Chevrolet Corvette Stingray Chevrolet Corvette Stingray Chevrolet Corvette Stingray Chevrolet Corvette Stingray Chevrolet Corvette Stingray Chevrolet Corvette Stingray Chevrolet Corvette Stingray Chevrolet Corvette Stingray Chevrolet Corvette Stingray Chevrolet Corvette Stingray Chevrolet Corvette Stingray Chevrolet Corvette Stingray

Velkou roli v hodnocení sehrála konektivita s mobilními telefony, která i v těchto letech stále pokulhává.

Organizace J.D. Power, která se zaměřuje na různý výzkumy napříč americkým trhem, zveřejnila výsledky své každoroční studie U.S. Multimedia Quality and Satisfaction Study, ve které se zaměřuje na spokojenost veřejnosti s multimediálními systémy v moderních automobilech. A výsledky možná překvapí.

Nejprve se ale sluší zmínit, že studie vznikala na základě reakcí od 110.827 lidí, kteří si koupili nebo dlouhodobě pronajali automobil pro modelový rok 2021 a vlastní ho alespoň 90 dnů. Velkou roli pak v hodnocení sehrála konektivita s mobilními telefony, zejména systémy jako je Android Auto a Apple Car Play.

Jednalo se totiž o jeden z nejčastějších problémů s infotainment, kdy větší potíže hlásili lidé využívající službu zrcadlení telefonu bezdrátově. V těchto případech šlo v průměru o 7,1 problémů na 100 vozidel, zatímco u kabelového připojení byly hlášeny v průměru 4 problémy na 100 vozidel.

Zrcadleních mobilních telefonů je zdrojem problémů již dlouhé roky, ale s rostoucí podporou bezdrátové konektivity u širší nabídky vozidel se tento rok stalo ještě problematičtějším,“ komentuje Brent Gruber, vrchní ředitel oddělení globální automobilové kvality J.D. Power.

A které vozy si vlastně vedly nejlépe? J.D. Power rozdělilo premianty do čtyř segmentů. Mezi středně velkými a velkými vozy si nejlépe vedl Nissan Maxima, zatímco v segmentu středně velkých a velkých prémiových vozů uspěly modely Cadillac Esclade a Chevrolet Corvette. Mezi menšími a kompaktními modely si již druhé vítězství v řadě připsal Nissan Sentra, zatímco v segmentu malých a kompaktních prémiových vozidel zazářilo BMW řady 4.

Video se připravuje ...

Poměrně vysoko se však ve svých segmentech umístily také vozy Dodge Charger a Challenger, Cadillac CT5, Kia Forte a Sportage, Ford Bronco Sport, BMW X4, Nissan Rogue (X-Trail) nebo Genesis G70.

Zřejmě největším překvapením na seznamu ale zůstává Chevrolet Corvette, který bývá obvykle chválen za své sportovní vlastnosti a jízdní dovednosti. Dotažený infotainment s funkční konektivitou nebo navigací je spíše velmi příjemným bonusem navíc.

Doporučujeme

Témata
Avatar - speedfred
17. 11. 2021 09:59
Re: Ameriky bodují
Tak človek nekupuje nové auto preto aby som ho ešte dolaďoval. Kúpim a chcem aby všetko bolo cajk, a iba jazdiť.
Avatar - Mikesus
16. 11. 2021 19:52
Re: toyota
A můžu vědět pod kterým nickem? To musel být nejaky, co chvíli vydržel. Nebo měl taky jepičí život?
Ja za paju nemluvím, jen se snažím pochopit proč si aspoň nevyberes někoho, kdo opravdu trollí
Avatar - Mikesus
16. 11. 2021 14:50
Re: toyota
Radši se zaměř na Adu, Wina a podobné trolly. Svůj k svému... Pája se potkal s dost lidmi zde z diskuze a opravdu Čížek to není.

Takze když já taky napíšu ve 3 v noci, tak je to špatně? Víš, pracovitý člověk někdy musí dělat i v noci a takové zpestření se hodí.
Avatar - Barrichello
16. 11. 2021 14:46
Re: Ameriky bodují
Tak pokud to nemí navigovat přímo na adresu, tak to asi konverzi nemá. Zkus auta česky, prej to na novější Uconnect umí.
16. 11. 2021 13:22
Re: toyota
Celkem jsi mě zklamal, už nemáš svého idola krásně graficky zpracovaného v avataru. Hlavně nemám tvou poruchu. ;-)