Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Mercedes-Benz EQE se rýsuje. Menší bratr EQS se ukáže ještě letos

David Bureš
Diskuze (9)

Ve Stuttgartu letos rychle rozšiřují paletu elektromobilů. Ještě letos se dočkáme také Mercedesu EQE, velkého modelu o velikosti třídy E.

Mercedes-Benz dnes platí za velkého propagátora elektrifikovaných pohonů, což dokazuje i rychlá expanze jeho nabídky elektřinou poháněných modelů. Vždyť jen letos debutovaly crossover EQA, rodinné SUV EQB, vlajková loď EQS nebo koncept chystané osobní dodávky EQT. Další elektrický Mercedes je přitom za rohem.

Interně se mu říká V296, veřejnost jej však bude znát jako Mercedes-Benz EQE a jak jeho název napovídá, půjde o automobil o velikosti třídy E. Podobně jako v případě většího EQS se ale nebude jednat o derivát stávajícího automobilu, ale o od základu postavenou novinku. Platformu totiž EQE bude sdílet právě s již představeným EQS, jde o modulární architekturu vyvinutou pro potřeby elektrovozů.

Zákulisní zprávy naznačují, že EQE bude o chlup kratší než řada E, která v případě verze sedan na délku měří 4.935 mm. Díky méně prostorově náročnému elektrického pohonnému ústrojí však EQE však poskytne velkorysejší vnitřní prostor. Ten by měl odpovídat zhruba prodloužené verzi E-Klasse, prodávané na čínském trhu.

Shodný základ s EQS se pak podepíše na několika prvcích. Takřka jistotou bude možnost aplikace vzduchového odpružení nebo natáčení zadní nápravy. Očekává se také nabídnutí tzv. MBUX Hyperscreen, zahnutý displej tvořený opticky propojenou trojicí obrazovek, který se rozkládá takřka po celé šíři palubní desky.

Z EQS podle všeho bude převzata také paleta motorů. Vlajková loď elektrické řady trojcípé hvězdy zatím dorazila jako EQS 450+ s motorem u zadní nápravy o výkonu 245 kW a jako EQS 580 4Matic, čtyřkolka s kombinovaným výkonem až 385 kW. Už dopředu však byla avizována i vrcholná verze s výkonem až 560 kW. Těchto derivátů by se mohlo dočkat také EQE, stejně jako baterií s kapacitou až 107,8 kWh, které by měly zajistit dojezd až 700 kilometrů na jedno nabití. K dispozici ale budou i menší, s kapacitou kolem 90 kWh.

Na většího sourozence odkáže také design. Mercedes u elektromobilů využívá svébytného stylu s osobitou maskou a propojenými koncovými světly, což jsou detaily, které se objeví rovněž na EQE.

Mercedes-Benz EQE se podle zákulisních zpráv představí ještě letos, do prodeje ale zřejmě zamíří až v příštím roce. Stále přitom není jisté, zda do budoucna nepřímo nenahradí čtyřdveřové CLS, model s obdobnou koncepcí i velikostí, avšak s konvenčními spalovacími motory.

David Bureš
Diskuze (9)

Doporučujeme

27. 5. 2021 09:16
Re: Další smutné zprávy
hele je mi to buřt ale nedohledal bys mi, jaké náhradní díly na elektromobilu stály takový ranec? strašně by mě to zajímalo...
27. 5. 2021 07:49
Re: Elekro Mercedes ne !!
PS: budeš naštvaný čím dál víc, jelikož se přestanou vyvíjet spalováky, takže očekávej v příštích několika letech recenze v drtivé převahy elektromobilů a několika málo exkluzivních spalovacích aut.
27. 5. 2021 07:46
Re: Elekro Mercedes ne !!
Bez šance kamaráde, bez šance. Je to jen popření skutečného světa, už teď automobilky ví, co budou vyrábět za 9 let, co ne a kde ne. Z toho prostě není cesta zpět, celý svět přechází na čistou mobilitu, čistší zdroje energií a nikdo se Jarose71 ptát nebude, co si on o tom myslí. I ČR na to má nejmenší vliv, jelikož veškerý důležitý trh je kolem nás a co se stane, když nebude moct škodovka prodávat po světě? Nebude vyrábět, svých usoplených 100k aut pro český trh jí nevytrhne, to je dobrý tak maximálně pro limitku, ale ty jsou za extra příplatek a to by nekupoval už vůbec nikdo. Navíc, škoda není česká, ale patří němcům, tedy až Diess řekne "končíš se spalováky", tak prostě končí.
Bohužel jsi zatím na začátku prožitku fází smutku, popření. Následně přejdeš na hněv, protože si uvědomíš, že s tím nic nezmůžeš. Pak přejdeš přes smlouvání k depresím a zakončíš to smířením s realitou, případně dojdeš na to, že si tady plival hnůj a jednoduše si neměl pravdu.
27. 5. 2021 07:34
Re: Další smutné zprávy
https://cz.sputniknews.com/ :D
Ty jsi jasný volič SPD, nebo magistra sputnika DHL Volného, že? Opravdu chceš dávat odkazy na "magazín", který je usvědčený z manipulace s pravdou i manipulátoři.cz, poslední reálný test 20.8.2017, ještě k tomu od externisty? :-O :D
https://manipulatori.cz/…ji-kde-tankovat/
Avatar - Jaros71
27. 5. 2021 00:51
Elekro Mercedes ne !!
Díky , strčte si ty elektro pokusy do zádele !!!

Tohle šílenství za pár let zhasne na tom že to téměř nikdo nechce a nekoupí.. :no: