Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Forthing T5 Evo 1.5 TD DCT vs. MG HS 1.5 TGI DCT – Čínští učni

Martin Jeník
Diskuze (12)

O přílivu čínských aut do Evropy se mluví roky, zatím to ale není nijak horké. Úspěšný příchod se nicméně povedl znovu zrozenému MG. Zda se něco podobného může podařit i Dongfengu, jsme zjišťovali s nadějně vypadajícím modelem T5 Evo.

Tak Dongfeng, nebo Forthing? To je asi první otázka, kterou si pozorný čtenář položí – v úvodu je jedno, v nadpise druhé. Pravda je taková, že komplexní přehled čínských automobilek by vydal na diplomovou práci. Vše je zde totiž pořádně zamotané.

Dongfeng, přesněji Dongfeng Motor Corporation, je nástupnický koncern původního SAW (Second Automotive Works) z roku 1969. Ten vlastní mimo jiné dceřinku Dongfeng Motor Group. Pod tu patří několik dalších podniků, které vznikly ve spolupráci s jinými automobilkami Dongfeng Motor Corporation (s Nissanem), Dongfeng Peugeot Citroën Automobile a Dongfeng Honda Automobiles, ale zahrnuje také značku Forthing (v Číně Fengxing – v překladu „populární“ – či Dongfeng Fengxing).

Testované SUV je tedy Forthing T5 Evo. Aby však nebyla nabídka v Evropě nepříliš známého koncernu Dongfeng ještě více roztříštěna, prodává se na našem trhu s logem Dongfengu. Nicméně na pátých dveřích má zase nápis Forthing, takže každý ať si vybere.

Video se připravuje ...

Pravidelní čtenáři si jistě vybaví test Dongfengu Fengon 5 (SM 7/2023), který měl vysokou spotřebu a spoustu dalších nedostatků. Model T5 Evo je novější a měl by být lepší. S čím jiným ho srovnat než s nedávno příchozím MG HS, které je nejbližším konkurentem. Oba vozy mají čínské kořeny, jsou stejně veliké – s délkou necelých 4,6 metru mají blízko třeba k Mazdě CX-5 či Toyotě RAV4, pohání je přeplňovaná patnáctistovka a mají výlučně pohon předních kol.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

Martin Jeník
Diskuze (12)

Doporučujeme

Avatar - Brmbalik
8. 4. 2023 16:05
Re: Re: Čína jede
Zalezi s cim porovnava. Pokud s MB S tak chapu, ze to kram bude. Ale i takova Dacia v cenove kategorii je super.. Zalezi co od auta clovek ceka.. Ja bych se MG vubec nebal, technika, servis Mitsubishi tak co...
Avatar - Brmbalik
7. 4. 2023 20:52
Re: Čína jede
To vis, Tesla dela kvalitne stejna auta jako MG a spol, jen 3x drazsi...
Avatar - Brmbalik
7. 4. 2023 20:51
Re: to tu zase bude od proruskočínských dezolátů
Tak hlavne, ze u nas je demokracie jak remen.. Ty jsi prvni, ktery princip demokracie porusil, svym de.mentnim prispevkem porusujicim zakladni kamen demokracie. PRAVO NA NAZOR.. Tudiz ses zaradil po bok ruskocinskych dezolatu... Gratuluji
7. 4. 2023 20:30
Re: Čína jede
Maxusem tu jezdi DPD a podle ridice je to pry strasny kram
Avatar - Barrichello
7. 4. 2023 19:57
Re: Stačí málo
nejlepší MG je tohle https://www.youtube.com/watch?…

Ale o tom asi diskutovat nechceš vid :-)